Blog

2023 Duvar Ünitesi Trendleri Nelerdir?

urun-rio-duvar-unitesi-01.jpg

Sürekli değişen moda ve tasarım trendleri arasında elbette ki duvar üniteleri de kendine yer buluyor! Günden güne artan farklı tasarımlar arayışıyla beraber duvar üniteleri de yeni özellikler kazanmaya devam etmekte! Yeni ev kuranlar ve eski tasarımlardan sıkılanlar için ise trendleri takip etmek oldukça önemli. Peki duvar ünitesinin bu yılki trendleri neler? Oturma odasının önemli bir mobilyası olan ünitelerde yeni modeller nelerdir?

Bu yazımızda sizler için duvar ünitesi trendlerine yer verdik. Yazımızı inceleyerek trendler haklında bilgi sahibi olabilir, popüler modellere göz gezdirebilirsiniz! O halde haydi başlayalım!

✓ İlgi Çekici Arka Plan Tasarımları!

Çeşitli arka plan tasarımları duvar ünitesi modelleriyle harika bir trend oluşturuyor! Farklı renk duvarlar, kaplamalar, çıta ve desenli dokular oldukça dekoratif bir köşe oluşturuyor. Siz de duvar ünitesini direkt kullanmak yerine ilgi çekici bir arka plan oluşturabilirsiniz. Bu sayede üniteniz de son derece şık bir hale gelecek!

✓ Minimal Çizgi Ve Ahşap Detayları!

Bu yılın duvar ünitesi trendlerinden biri de sadeliğin getirdiği minimal çizgilere sahip tasarımlar ve bolca ahşap detayları! Özellikle kaliteli ve sağlam malzemeye sahip olan ahşap duvar üniteleri çok daha fazla tercih edilmekte! Aynı zamanda eski mobilyalardan iz taşıyan ahşap detaylı modellerden tercih ederek oldukça şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz! Siz de bu trendden yanaysanız Asya ve Angel duvar ünitesi modellerini tercih edebilirsiniz!

✓ Sade Ve Şık Modeller!

Özellikle artan fiyatlar ve ekonomik etkilerle beraber sade ve bir o kadar da şık modeller bu yıl oldukça moda! Üstelik yalnızca duvar ünitelerinde değil. Yemek odası, koltuk takımları ve yatak odası modellerinde de sadelik ön planda diyebiliriz. Kaliteli malzemelerden üretilmiş duvar üniteleri zarif duran minimal tasarımları ile her dekorasyon stiline ayak uydurabilir! Siz de sade modellerden olan Hilton ve Venedik  ünite modellerinden tercih ederek hem bütçenize hem de trendlere ayak uydurabilirsiniz!

✓ Çok Yönlü Fonksiyonel Tasarımlar!

Artan modern dekorasyon fikirleriyle beraber bir mobilyadan beklenti de giderek artmakta! Tasarımların şık ve kaliteli olmasının yanı sıra kullanışlı olması da bekleniyor. Yalnızca televizyon konumlandırmaktan ziyade çok yönlü kullanımlara da sahip olması televizyon üniteleri için aranan bir durum haline geldi diyebiliriz! En az oturma grubu kadar yer kaplayan duvar ünitelerinin açılabilir, katlanabilir ya da farklı amaçlarda da kullanılabilir tasarımları trend oldu! Siz de inovatif olarak geçen duvar ünitesi, koltuk takımı ve orta sehpa tasarımlarını inceleyerek trendlere uyum sağlayabilirsiniz!

Aynı zamanda işlevselliği çok olan bir mobilya olarak karşımıza çıkan duvar üniteleri istenen beklentiyi pekala karşılıyor diyebiliriz. Bazen yalnızca dekoratif bir raf bazen depolama sağlayan çok amaçlı dolap bazen bir kitaplık haline gelen duvar üniteleri aynı zamanda televizyon için de şık bir vitrin haline geliyor. Yani modern dekorasyon için olmazsa olmaz detayları barındırdığını söylemek mümkün!

İpucu! Dilerseniz oturma grubuyla uyumlu bir duvar ünitesini kendi zevkinize göre oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? Beğendiğiniz bir televizyon sehpası, vitrin veya seçtiğiniz rafları bir araya getirerek yeni bir tasarım oluşturmak mümkün! Eklediğiniz ışıklandırma ve dekorlar da oldukça yaratıcı bir dekorasyon oluşturacak!

Popüler Duvar Ünitesi Modelleri!

Ev ve ofislerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz popüler duvar ünitesi modelleri Hazza Concept tasarımları ile sizlerle! Dilediğiniz model kullandığınız alana göre çeşitli renk, boy ve ebatlarda üretilmekte! Oldukça kaliteli ve kullanışlı olan televizyon ünitelerinden tercih ederek yeniliklere uyum sağlayan bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz! Sarkan kablo gibi detayları saklayabileceğiniz ve dekorlarınızı sergileyebileceğiniz ünite tasarımları sizlerle!

Dilerseniz dolaplı ünite modellerinden tercih ederek fazladan depolama alanına sahip olabilir, üniteyi konsol amacıyla kullanabilirsiniz. Bu sayede yemek takımlarını da yemek masasının yakınında muhafaza edebilirseniz. Yalnızca dekorlarınızı sergilemek istiyor ve görselliğe önem veriyorsanız oldukça estetik görünen raflı modeller sizin için daha ideal olacaktır! Rafları aynı zamanda birer kitaplık gibi dizayn etmek mümkün! Eğer yeterli alana sahip değilseniz ya da “Ben sadelikten yanayım!” diyorsanız oldukça kibar görünen Golden model  televizyon sehpası da iyi bir tercih!

Keyifli alışverişler dileriz!