Blog

Doğru Yatak Odası Takımı Seçimi Neden Önemlidir?

urun-rose-yatak-odai-11.jpg

Yatak odası, dekorasyonun en zor yapıldığı alanlardan birisi! Peki dinlenme, vakit geçirme alanlarından biri olan yatak odası, yanlış seçimlere gebe gittiğinde ne gibi sonuçlar bizi bekliyor? Kendi küçük dünyamız olan bu alanda doğru seçeneğe ulaşmak oldukça önemli. Dinlenmek için ilk olarak konforlu ve ait hissettiğimiz bir alan ihtiyaç duyarız. Dolayısıyla yatak odası dekorasyonunda en ufak bir hataya yer olmadığını söylemek mümkün! Fakat endişelenmeyin! Bu yazımızda sizler için doğru yatak seçimine ulaşmanız için derlediğimiz ipuçlarını paylaşacağız. Adım adım doğru yatak odasına ulaşmak için yazımıza devam edebilirsiniz!

Doğru Yatak Odası Seçimi Nasıl Yapılır?

Yatak odası dekorasyonunda yapılan hatalar genellikle belli başlı küçük hatalardır. Ancak özel bir alan ve kişisel dinlenme alanı olduğu için bu problemlerin son derece rahatsız etmesi mümkün! Bu sebeple yatak odası seçiminde dikkatli olmalısınız. Yatak başlığı, gardırop, komodin, şifonyer ve hatta dekor seçiminde bile dikkat etmeniz gereken bazı detaylar mevcut! Bu detayları sizler için derledik…

1-) Yatak Başlığı Seçerken Dikkat!

Yatak odası mobilyaları arasında en çok ön planda olan yatak ve yatak başlığıdır. Bazen yatak başlıkları yatak odası takımına ek olarak verilse de bazen yalnızca yatağın verildiğini unutmayın! Eğer takımdan ayrı olarak yatak başlığı alacaksanız hemen size birkaç ipucu verelim! Yatağınız odanın en ortasında göz önünde bulunacağı için yatak başlığının odanın ana dekoru olduğunu söylemek mümkün! Bu sebeple olabildiğince cesur ve şık bir model tercih etmelisiniz! Yatak başlığı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise monte çeşididir. Bazı başlıklar yatağa monte bazıları duvara monte olarak kullanılır. Eğer yatağınızda oturup yaslanarak vakit geçiriyorsanız başlığın duvara monte olması çok daha sağlam ve kullanışlı olacaktır. Aynı zamanda tüm duvarı kaplayan dekoratif duvar tasarımlarını da bu alanda oluşturmak mümkün!

İpucu! Yatak seçimi ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için blog içeriklerimizden biri olan Kaliteli Uyku İçin Doğru Yatak Seçimi başlığını ziyaret edebilirsiniz.

2-) Gardırop  Seçimi Nasıl Yapılır?

Şimdi gelelim yataktan sonraki en önemli mobilyaya! Gardırop seçimi dekorasyonunuz için oldukça önemli. Yatak odasında büyük yer kaplayan gardırobu kullanışlı ve doğru bir şekilde tercih etmediğini takdirde alanınızı kısıtlayabilir, çirkin bir görüntü yaratabilirsiniz. Özellikle odanız küçük ise kaba modellerden uzak durmanızı öneririz! Aynı şekilde gardobun estetik dış görünümü kadar iç dizaynı da oldukça önemli! Olabildiğince çeşitli raf ve bölmelerden oluşan dolaplar çok daha işinize yarayacaktır. Bu sayede eşyalarınızı daha düzenli yerleştirebilir ve çabucak dağılmalarını engelleyebilirsiniz.

Dikkat! Eğer geniş bir odaya sahipseniz büyük bir gardırop tercih ederek gardırobu aynı zamanda çok amaçlı dolap olarak da kullanabilirsiniz. Nitekim kişisel eşyalarınız, kasanız, kışlık kıyafetleriniz  ve yedek nevresimleriniz için yeterli depolama alanına ulaşmış olursunuz!

3-) Komodin Ve Şifonyer Seçimi Neden Önemlidir?

Yatak odasında en az yatak ve gardırop kadar önemli olan diğer mobilyalar da komodin ve isteğe bağlı şifonyerlerdir. Diğer mobilyaların aksine oldukça farklı tasarımları bulunan şifonyerleri doğru bir şekilde tercih ederek yatak odasına ihtiyacı olan şıklığı kazandırabilirsiniz! Yatağınızın aynı zamanda birer aksesuarı olan komodinleri de mutlaka yatak başlığı ile uyumlu seçmelisiniz! Tamamlayıcı bir görüntü ile son derece göz alıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz!

4-) Yatak Odasında Dekor Kullanımı!

Son olarak önemsiz gibi görünen bir ipucundan daha bahsedelim. Dekorasyonun olmazsa olmazı aksesuarlardır. Kişisel alanınız olan yatak odanızı daha da kişisel ve özgün hale getirmek için bolca aksesuar kullanmaktan çekinmemelisiniz. Örneğin anılarınızın yer aldığı bir kaç çerçeve ve odanın ruhunu yansıtan birkaç tablo ile yalın görünümden kurtulmak mümkün! Özellikle sade bir dekorasyon hazırlıyorsanız odayı boş mobilya görünümünden kurtarmak ve kendinizi ortama daha ait hissetmek için bir kaç dekor kullanın! Boy aynası, bitki ve abajur, lambader gibi aydınlatmalar da dekorlardan bazıları!

Birbirinden Şık Yatak Odası Modelleri!

Rahat, kullanışlı ve aynı zamanda estetik mobilyaların adresi Hazza Concept’te birbirinden farklı tasarımları bir arada bulabilirsiniz! Popüler yatak odalarından olan Bella, Rio, Aden ve İnci yatak odalarını inceleyebilir eviniz için en doğru yatak odasını keşfe çıkabilirsiniz! Farklı renk ve boyut seçenekleri ile hayallerinizdeki yatak odasına kavuşmak bu kadar kolay!

Keyifli alışverişler dileriz!