Blog

Doğru Yatak Secimi Niçin Önemlidir?

urun-rio-yatak-odai-01.jpg

Yatak odası, kişisel dinlenme alanlarından birisidir. Kişinin kendini en rahat hissettiği ve günün yorgunluğunu attığı bu alanın dekorasyonu da oldukça önemli! Zira doğru yatak seçimiyle beraber konforu da en yüksek seviyeye çıkarmak mümkün! Peki konforun getirilerinden biri olan doğru yatak seçimi nasıl yapılır? Doğru yatağı seçmek niçin bu kadar önemli?

Bu yazımızda sizler için yatak seçimiyle ilgili araştırmalarımızı derledik. Yazımıza devam ederek kullanışlı, son derece şık ve kaliteli bir yatağa sahip olabilirsiniz. Ardından o derin uykunuzdan hiç kalkmak istemeyeceğinize eminiz! Hemen çokça bahsettiğimiz uyku kalitesi ile başlayalım!

1-) Uyku Kalitesini Artırabilirsiniz!

Doğru yatak seçimiyle beraber çok daha rahat bir uyku çekmeniz olası! Özellikle kaliteli malzemelerden üretilmiş ve beden sağlığınızla uyumlu yatağı bulmak oldukça önemli! Malzemelerin basit ve kullanışsız olması yatağın gıcırdamasına, zaman içinde ağrı ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Bu sebeple kaliteli bir uyku çekmek için mutlaka kaliteli bir yatağa sahip olmalısınız!

Uyku kalitesini arttırmanın bir yolu da beden sağlığınızın izinden gitmek! Örneğin bel ağrılarınız, fıtık gibi rahatsızlıklarınız varsa ortopedik yataklar tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır!

2-) Alandan Tasarruf Sağlayabilirsiniz!

Yataklar genellikle belli standart ölçülerde yapılsa da üretim yerlerine göre genişlik ve uzunluk olarak farklılıklar barındırabilir. Nitekim tek kişilik ve çift kişilik yataklarda da ölçü bakımından farklılık olur. Yatak seçiminizi yapmadan önce mutlaka yatak odasının mobilya yerleşim planlamasını yapmalısınız. Ardından yatağı yerleştireceğiniz alana göre ortalama bir ölçü belirleyebilirsiniz!

Not! Çift kişilik yataklarda ideal ölçü en az 150 santim genişliğinde 200 santim uzunluğundadır. Tek kişilik yataklarda ise en az 90×190 santim olmalıdır.

3-) Depolama Alanı Oluşturabilirsiniz!

Yatak odalarında her ne kadar konsol, gardırop, komodin gibi saklama alanları olsa da yine de fazladan depolama alanına sahip olmak ister misiniz? Kim istemez ki! O halde bazı yatakların bazalı bazılarının bazasız şekilde satıldığını söylemekte fayda var! Yatak seçiminizi bazalı yataklardan yana kullanarak nevresimleriniz, kışlık kıyafetleriniz ve diğer aksesuarlarınız için yeni bir alana sahip olabilirsiniz.

4-) Harika Bir Dekor Alanı Oluşturmak Mümkün!

Yatak seçimini yaparken yatak başlığını uyumlu seçmeye dikkat etmelisiniz. Zira gösterişli bir yatak başlığı ile harika bir dekor alanı oluşturmak da mümkün! Bunun yanı sıra raf tasarımları ile çerçeve ve dekorlarınıza alan tanıyabilir, ilgi çekici duvar tasarımları yapabilirsiniz. Eğer duvar tasarımlarına ilginiz varsa yatağınızı seçmeden önce mutlaka tasarımı belirlemeli ve uygun yatağı seçmelisiniz!

Yatak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Yatak seçiminde uyku pozisyonunuz önemli etkenlerden biridir. Örneğin yüzüstü uyuyan biriyseniz yatak süngerinizin orta yumuşaklıkta olması kaliteli bir uykuya giden doğru bir yoldur.

 

  • Kronik rahatsızlığınız var ise sizin uyumanıza yardımcı olacak ve ağrınızı azaltacak yatak tarzlarına yönelmeniz doğru olacaktır! Böylece hem kaliteli uykunun hazzını yaşayacak hem de istenmeyen ağrınızdan kurtulmuş olacaksınız!

 

  • Eğer odanız büyük ise yatak başlığınızı ve yatağınızı standartlardan daha büyük tercih edebilirsiniz. Eğer küçük ise aşırı büyük yatak seçmemeniz odanızı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir!

 

  • Yatağınızın iç yaylı olması ise dikkat edilmesi gereken diğer etkenler arasındadır. İç yaylı yataklar diğer yaylara destek sağlar ve yatağınızın hava almasına da yardımcı olur.

 

Dikkat! Yatak alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta yatak odası takımına dahil olan mobilyaları incelemek. Neden mi? Bazı yatak odası takımlarında yatak başlığı takımdan ayrı olarak satılmaktadır!

Kaliteli Yatak Odası Modelleri Burada!

Uyku kaliteniz ve mükemmel bir dekorasyona sahip olmak yalnızca doğru yatağı bulmak kadar kadar kolay! Doğru yatak seçimi için de elbette ki doğru adrese bakmalısınız. Hazza Concept mobilya tasarımları tam da sizin konforunuzu ve şıklığınızı düşünerek tasarlandı! Online mağazamızı ziyaret ederek dilediğiniz modellere komodin, konsol ve gardıropla beraber sahip olabilirsiniz. Üstelik farklı renk, boy ve ölçülerde!

Sizin için önerebileceğimiz kaliteli yatak odası modellerinden bazıları; Bella yatak odası, natura yatak odası, Rio yatak odası, İnci yatak odası, Aden yatak odası ve Angel yatak odası modelleri.

Keyifli alışverişler dileriz !