Blog

Duvar Ünitesi Nasıl Dekore Edilir?

urun-rio-duvar-unitesi-01.jpg

Televizyonlar artık her evin vazgeçilmez bir parçası olarak kabul edilmektedir. Oturma odalarının en gözde duvarına yerleştirilen televizyonlar, dekorasyonu etkileyici ve daha estetik kılmak için duvara sabitlense dahi bir TV sehpası ya da duvar ünitesi ile desteklenmektedir. Yine de duvar ünitesinin son derece şık durması için dikkatli bir şekilde dekore edilmesi gerekir. Siz de eğer duvar ünitesinin nasıl dekore edileceğine dair detayları merak ediyorsanız doğru yazıdasınız demektir!

Birbirinden farklı tasarımlarda ve farklı boyutlarda üretilen televizyon üniteleri elbette tarzına yönelik farklı şekillerde dekore edilmeli. Ancak bu yazımızda sizler için genel itibariyle üzerinde durmanız gereken dekor önerilerini derledik! Yazımızda devam ederek etkileyici bir oturma odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz!

Öneri: Hayalinizdeki oturma odası dekorasyonunuzu tamamlamak adına Kullanışlı Ve Şık Duvar Ünitesi Modelleri ve Evinizin Havasını Değiştirecek Koltuk Takımı Modelleri isimli yazılarımıza göz atabilirsiniz!

 

1-) Televizyonun Boyutuna Dikkat!

Duvar ünitesinin en büyük dekoru şüphesiz televizyondur! Her nasıl ki televizyon olmadan boş bir ünite hayal edemiyorsanız, gün içinde göreceğiniz televizyonun da gözünüzü rahatsız etmemesini bekleyebilirsiniz. Dolayısıyla ilk olarak ünite için aldığınız televizyonun boyutuna dikkat etmelisiniz! Üniteye kıyasla büyük ebatlarda bir televizyon oldukça kaba bir görüntüye sebebiyet verebilir. Aynı şekilde gereğinden küçük televizyonlar kullanarak da dekoratif görüntüyü çabucak bozmanız mümkün!

Mutlaka aldığınız televizyon ünitesinin boyutları ile orantılı olmalı! Bu konuda ise size ufak bir ipucu ile yardımcı olabiliriz. Genellikle ünite ebatlarından on santim daha kısa uzunlukta televizyon tercih etmeniz ideal olacaktır.

2-) Yaratıcı Arka Planlar Kullanın!

Genellikle insanlar ünite seçimi konusunda son derece hassas olsa da dekorasyon aşamasında bir hayli cesaretsiz olabilirler! Siz, siz olun cesur ve yaratıcı fikirler denemekten geri durmayın! İşte yaratıcılığınızı konuşturacağınız alanlardan birini söylüyoruz! Duvar ünitesinin arka plan tasarımını düz duvar renklerinden ziyade etkileyici bir duvar kağıdı, kaplama veya desenlerle dekore edebilirsiniz. Bu aşamada mutlaka ünitenin mobilya stilini de göz önünde bulundurun! Örneğin modern tarzda mobilyalar kullanıyorsanız oldukça moda olan çıta tasarımlarından kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra oturma odasının diğer duvarlarından farklı bir tonda boya tercih etmek de kullanabileceğiniz ekonomik alternatiflerden biri! Bu sayede koltuk takımlarından ziyade duvar ünitesinin ön plana çıktığı bir oturma odası oluşturabilirsiniz! Dikkatleri üzerinize çekmeye var mısınız?

3-) İlgi Alanlarınızla Kişiselleştirilebilirsiniz!

Bir duvar ünitesi yalnızca televizyon konumlandırmak üzere sınırlandırılmamalıdır! Kişisel alanlarınıza ve zevklerinize göre çok amaçlı bir alan da yaratabilirsiniz. Örneğin ahşap mobilyalara sahip bir oturma odası hayal edinin. Köşede yanan bir şömine. Duvar ünitesinde ise raflarla döşeli bir kitaplık tasarımı… Oldukça etkileyici bir dekor olmaz mıydı? Yine özel anılarınızı sakladığınız tablolar, hediyelik eşyalarınız da dekorun bir parçası olabilir.

4-) Led Ve Spot Işıklardan Faydalanın!

Son derece ilgi çekici duvar ünitesi tasarımlarından birini daha sizlerle paylaşıyoruz. Televizyonunuz çevresinde kullanacağınız ledler ya da duvar tasarımınızda kullanacağınız renkli spotlar oldukça seyir keyfi veren bir alan oluşturmanızı sağlayabilir! Hem yaratıcı hem de son derece şık duran bu dekor fikrini mutlaka değerlendirin!

5-) Bitki Ve Tablolar Olmazsa Olmaz!

Son olarak yaygın bir biçimde kullanılan an ancak doğru seçimlerle birlikte harikalar yaratabileceğiniz duvar ünitesi dekorlarından biri de bitki ve tablolardır. Ortamın ruhunu ve ambiyansını kazandıran tablolar aynı zamanda mobilyanın stilini yansıtmanıza yardımcı olur. Sımsıcak ve doğal bir görünüm için bitkilerin ve yeşil yaprakların gücünden de faydalanabilirsiniz!

Şık Ve Kullanışlı Duvar Ünitesi Modelleri!

Yazımızda sizler için duvar ünitesi modellerini nasıl dekore edebileceğinizden bahsettik. Peki tasarımlarıyla öne çıkan duvar ünitesi modellerine nereden ulaşabilirsiniz. Ebetteki kalite ve şıklığın adresi Hazza Concept ’ten. Sitemizi ziyaret ederek, dolaplı televizyon ünitelerinden raflı modellere, sade tasarımlardan zarif televizyon sehpalarına kadar bir çok model ulaşabilirsiniz! Ardından geriye sadece dilediğinizce dekore etmek kalıyor!

Keyifli alışverişler dileriz!