Blog

Havanızı Değiştirecek Yatak Odası Takımı Dekorasyon Fikirleri

urun-rio-yatak-odai-07.jpg

Dekorasyon denilince akla ilk gelen yerlerden birisi de yatak odasıdır. Şahsi dinlenme alanı olan yatak odası, dekorasyon bakımından da daha üzerine durulması gereken bir hale gelmekte. Bu yazımızda sizler için yatak odası tasarımınızda kullanabileceğiniz bazı fikirler vereceğiz! Yazımızı takip ederek yatak odanızın havasını tamamen değiştirecek ipuçlarını yakalayabilirsiniz! O halde hemen başlayalım…

1-) Ait Olduğunuz Stil Nedir?

Öncelikle ait hissettiğiniz mobilya stilini bulmakla başlayalım. Evet yanlış duymadınız! Oturma odası, yatak odası ve hatta mutfak dekorasyonlarının ilk adımı her zaman beğendiğiniz stili keşfetmek olmalı! Ruhunuzu aydınlatan, huzurla vakitler geçirmenize vesile olan kritik nokta kullandığınız mobilyaların sizin üzerinizde bıraktığı etkidir. Eğer henüz kendi stilinizi keşfedememiş ve farklı tarzda mobilyalar kullanılıyorsanız değişikliğe buradan başlayabilirsiniz! Unutmayın bir başkası için iç karartıcı ve demode olan detaylar sizin için oldukça ilgi çekici olabilir. Bu sebeple mutlaka yatak odası dekorasyonuna kendi tarzınızı yansıtmaktan çekinmemelisiniz. Modern, Retro, geleneksel, klasik mobilya tarzlarından en yakın olduğunuzu seçerek yatak odasının atmosferini belirleyebilirsiniz. Bu sayede kendi ruhunuz ile odanın ruhu muhteşem bir uyum yakalamış olacak!

2-) Renklerin Sihirli Gücünden Faydalanın!

Renkler her alanda sihirli bir gücü bulunan kriterlerden birisidir. Özellikle söz konusu ev dekorasyonu ise tüm ambiyansın bir renk seçiminde saklı olduğunu söyleyebiliriz! Yatak odasında kullandığınız renkler mobilyanın modelini, dekorasyon tarzını ve psikolojik olarak üzerinizde bıraktığı etkilerle oldukça büyük bir rol oynayacaktır. Örneğin açık mavi tonları le oluşturduğunu yatak odası takımı içinizde her daim ferah, temiz duygular uyandıracaktır. Bunun yanı sıra kahve tonları kullanarak da sıcacık bir hava yakalamanız mümkün! Tabii renk seçimini yaparken dekorasyon tarzının göz önünde bulundurmayı da unutmamalısınız!

Yatak odası dekorasyonunda aynı zamanda duvar renkleri de bahsettiğimiz etkileri bırakmakta oldukça başarılıdır. Her ne kadar özenli yatak, şifonyer, perde seçimi yapsanız da uyumsuz bir duvar ile dekorasyonunuzu mahvedebilirsiniz!

3-) Yatak Başlığı Tasarımlarından Faydalanabilirsiniz!

Eğer tüm dekorasyonların yanı sıra ilgi çekici ve havanızı tamamen değiştirecek bir yenilik arıyorsanız buraya dikkat! Klasik yatak başlıklarının aksine kendi hayal gücünüzü kullanabileceğiniz bu fikir oldukça hoşunuza gidecek! Öncelikle yatak odasında oluşturduğunuz tarzı gözden geçirmelisiniz. Bu tarzın ışığında yatak başlığı yerine ilgi çekici tablolar, çiçeklerle dolu raflar veyahut da minimal bir kitaplık kullanabilirsiniz. Bu sayede oldukça şık ve dekoratif bir duvar tasarımı da elde etmiş olacaksınız!

4-) Hobi Alanlarınıza Yer Verin!

Yatak odanız kimi zaman günün çoğunu geçirdiğiniz, kendi kişisel alanlarınızı oluşturduğunuz özel dünyanızdır. Dolayısıyla yatak odası dekorasyonunu yalnızca bir yatak ve gardırop ile sınırlandırmak oldukça yanlış! Zira hayal gücünüz ve özel dünyanız bundan çok daha geniş. Kendi hobilerinize kulak vererek vakit geçirdiğiniz alanı daha verimli ve yaratıcı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin dekoratif bir şömine ve önüne konumlandırılmış berjerler yorgunluk kahvenizi yudumlarken siz kitap okuma köşesi olarak eşlik edebilir. Aynı şekilde diğer uğraşlarınız için ayrılmış bir çalışma masasını da zevklerinize göre düzenleyebilirsiniz. Eminiz ki sonuca bayılacaksınız!

5-) Küçük Bir Giyinme Odası İster Miydiniz?

Özellikle modern dekorasyonlarda oldukça fazla yer verilen alanlardan biri de giyinme odalarıdır. Fakat yeterli alana sahip olmayanlar için bir gardırop ile sınırlı kalan kıyafetler görmekteyiz. Peki siz küçük bir giyinme odası ister miydiniz?

Evinizde giyinme alanı için ayrı bir oda olmasa dahi kendi küçük giyinme odanızı kolaylıkla yapabilirsiniz! Bunun için yalnızca odanın bir köşesini ayırmanız yeterli dilerseniz bu alanı camlarla çerçeveleyen ayrı bir bölme olarak tasarlayabilir ya da paravan perdeler kullanabilirsiniz. Bir boydan ayna ve şık aksesuarlar ile yatak odanız tamamen başka bir alan haline gelecektir!

6-) Aksesuarlar Olmazsa Olmaz!

Ve tabii sırada dekorasyonların tacı olan aksesuarlar var!  yatak odasının kendi küçük dünyanız olduğunu daha önce belirtmiştik. Kullandığınız aksesuarlar ise bu dünyayı sahiplenmeniz ve daha ait hissetmeniz için olmazsa olmaz parçalardan biridir! Fotoğraflarınızın bulunduğu çerçeveler, hobilerinize ait afişler ve birbirinden şık avize ve aydınlatıcılar ile odanızda vakit geçirmeye asla doyamayacaksınız!

Öneri: Hayalinizdeki yatak odası tasarımına ulaşmak için Hazza Concept online mağazamızı ziyaret ederek sizin için özenle tasarlanan yatak odası takımı modellerini inceleyebilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz!