Blog

Koltuk takımı Seçiminizin Eviniz İçin Önemi

urun-rio-koltuk-takimi-02.jpg

Evin ana mobilyası nedir? Elbette ilk akla gelenin her zaman oturma grupları olduğunu biliyoruz. Zira alışveriş esnasında en çok vakit ayrılan mobilya da oturma grupları olmakta. Tercihen oturma gruplarının; köşe takımı, üçlü koltuk takımları, yataklı kanepeler, berjerler, ikili koltuk takımları ve çekyatlar olarak sıralayabileceğimiz geniş bir kategoriye de sahip olduğunu söyleyebiliriz! Peki bu alternatifler arasından hangisini seçtiğimiz niçin önemli? Koltuk takımı seçerken nelere dikkat edilmeli? En önemlisi de kaliteli ve şık koltuk takımını nerede bulabilirim gibi sorulara sahipseniz tam da doğru yere tıkladınız!

Bu yazımızda sizler için evin en önemli mobilyalarından biri olan koltuk takımı seçiminin bu önemi almasındaki sebeplerinden bahsedeceğiz. Çoğu insan koltuk takımı seçimi, günler belki de aylar boyu sürebilir. Kimisi ise niçin bu denli önemli olduğunu anlayamadan yanlış seçimlere kurban gidiyor olabilir. Ancak endişelenmeyin! Yazımızdaki ipuçlarını takip ederek en kısa sürede en doğru koltuk takımı seçimine ulaşabilirsiniz. Tabii öncelikle koltuk takımı seçiminin niçin bu kadar vurgulandığını bahsetmekle başlayalım…

Koltuk Takımı Seçimi Niçin Önemlidir?

Dikkatli bir koltuk takımı seçimi yapmak iç mekan tasarımlarının kullanışlılığı açısından son derece önemlidir. Oturma odası, salon, bekleme odası ve ofislerinizde kullanabileceğiniz çeşitli oturma grupları, seçiminiz doğrultusunda oldukça kaliteli ve kullanışlı bir alan elde etmenizi sağlayabilir! Bu sayede verimli vakitler geçirebilir ve bir mobilyadan beklediğiniz tüm özellikleri sonuna kadar keyfini çıkartabilirsiniz!

  • Konforun Kaynağı Koltuk Takımındadır!

Unutmayın, çoğu zaman ev içerisindeki konforunuz koltuk takımlarınızın kalitesi kadardır! Ne kadar kaliteli, geniş ve rahat bir seçim yaparsanız dinlenme alanınızı da o kadar verimli kılabilirsiniz! Uzun ve yorucu bir günün ardından uzandığınızda ve kimi zaman misafirlerinize bir yatak çözümü sunmak istediğinizde aradığınız özelliklerin başında konfor gelecektir!

  • Evi Estetik Anlamda Temsil Eder!

Diyelim ki son derece kaliteli ve konfor alanınızı zenginleştiren bir model tercih ettiniz. Yine de koltuk takımları sizi estetik anlamda tatmin etmelidir! Her ne kadar samimi dostlarınız ve yatılı misafirleriniz olduğu kadar kimi zaman önemli davetlileriniz ve gururla bakmak isteyeceğiniz bir oturma grubuna sahip olmak isteyeceksiniz. Mümkün olduğunca uzun vadede dahi sizi mutlu edecek, evin geri kalanı hakkında oldukça şık bir izlenim uyandıran modellerden tercih etmelisiniz! Tabii aldığınız koltuk takımının duvar ünitesi ve orta sehpa ile uyumlu olması gerektiğini de unutmayın!

Bkz. Kullanışlı ve Şık Duvar Ünitesi Modelleri

  • Fonksiyonel Kullanım Sunar!

Koltuk takımı alıverişinizde ne kadar seçici olursanız yenilikçi modelleri de bir o kadar yakalayabilirsiniz! Nasıl mı? Özellikle popüler ve yeni üretilen ürünlerden tercih ederek daha fonksiyonel mobilyalara sahip olabilirsiniz. Üstelik son model tercih etmeniz koltuk takımlarınızın modasının da uzun yıllar geçmeyeceğinin de bir habercisi!

Koltuk takımlarının oldukça yaygın olan kullanım alanlarından birisi de yukarıda bahsettiğimiz gibi misafirleriniz için birer yatak odası çözümü sunabilmesidir. Fakat ne yazık ki bazı modellerin yatak için fazla dar, sert olduğunu söyleyebiliriz. Dahası bazı koltuk modelleri yatak formuna dönüşemezler! Bu sebeple koltuk takımı seçerken yataklı olmasına dikkat edin! Bir başka kullanım alanı ise depolama alanı sunabilmesidir. Misafir takımlarınız, battaniyeler gibi birçok eşyayı koltuk içlerinde rahatlıkla saklayabilirsiniz. Bunun için de bazalı koltuk takımlarını tercih etmenizi öneriyoruz!

Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Mobilya modelinizin mutlaka duvar ünitesi gibi diğer mobilyalar ile aynı mobilya stiline sahip olmasına dikkat etmelisiniz!
  • Mutlaka oturma odasının ölçüsünü dikkatli bir şekilde almalısınız!
  • Koltuk takımının renk ve kumaş seçimine özen gösterin! (Bkz. Koltuk Takımı Alırken Renk Seçiminin Önemi)
  • Koltuk takımı seçiminde ihtiyaçlarınıza ve mobilya kalitesine dikkat etmek oldukça önemli!

 

Koltuk Takımlarında Popüler Ürünler Burada!

Oturma odalarınız için hem konforlu hem kaliteli hem de son derece şık olan modeller tek adreste! Dilerseniz iki koltuk ve bir berjerden oluşan modelleri inceleyebilir L koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayın! Dilediğiniz renk ve ebatlarla her türlü iç mekan tasarımında koltuk takımı modellerimizi kullanabilirsiniz. Popüler modellerden olan Bella koltuk takımı, Natura koltuk takımı, Rio koltuk takımı ve Venedik koltuk takımı Hazza Concept online mağazamızda sizleri bekliyor! Sitemizi inceleyerek duvar ünitesi ve yatak odası modellerine de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz!