Blog

Misafirlerinizi Özel Hissettirecek Yemek Odası Takımı Fikirleri

urun-vizyon-yemek-odasi-01.jpg

Uzun ve keyifli dost sohbetlerine eşlik eden, misafirlerin ağırlandığı özel alanlardan biri de yemek odalarıdır. Burada en yaratıcı ve en şık dekorasyonu elde etmek ise oldukça zor! Kimi zaman oturma odalarıyla beraber dizayn edilen yemek odaları, bazen de tamamen ayrı bir oda olarak tasarlanabilir. Şayet yeterli alanınız yoksa koltuk takımları ile uyumlu bir yemek odası tercih ederek ortaya harika bir dekorasyon çıkartabilirsiniz! Söz konusu birbirini tamamlayan parçalar olduğunda daha şık olmak bile mümkün! Bu sebeple işin önemli kısmının yemek odası için ayrı bir alan ayırmakla değil misafirlerinizi özel hissettirecek ve oturma grubunu tamamlayacak şahane bir mobilya seçmekle bittiğini söylemek mümkün!

Peki hayalinizdeki yemek odasına kavuşmak için kullanabileceğiniz yemek odaları hangileri? Bu yazımızda sizler için seçtiğiniz yemek odası takımı ne olursa olsun misafirlerinizin dikkatini üzerine toplayacak birkaç ipucundan bahsetmek istiyoruz! Dilediğiniz mobilya tarzı ve renk seçimi ile beraber fikirlerimizden yararlanarak yaratıcı ve büyüleyici bir alan oluşturabilirsiniz! Öyleyse hazır mısınız?

Duvar Dekorasyonlarından Faydalanmaya Ne Dersiniz?

Öncelikle yemek odası takımının belki de en dikkat çekici tasarım fikirlerinden biriyle başlayalım. Evet yanlış duymadınız, duvar dekorasyonu! Her ne kadar çoğunlukla  duvar ünitesi ile beraber kullanılsa da yemek masanıza arka fon olarak duvar tasarımları yapabilirsiniz. İlk olarak mobilyanızın stilinin; avangart, klasik veya diğer tarzlardan hangisi ile uyumlu olduğunu gözden geçirin. Ardından aynı tarza sahip olan duvar kağıtlarından, taşlı duvar dekorlarından veya kabartmalardan yararlanabilirsiniz. Burada yaratıcılık tamamen size kalmış! Özellikle yemek masasının hedefindeki duvarı ele alarak adeta restorandaki havayı evinize getirmek mümkün. Hatta loş bir ışıklandırma ve birkaç duvar aksesuarı ile salonunuzun köşesinde seyirlik bir alan yakalamış olacaksınız!

Sarkıt Avizeler Olmazsa Olmaz Detaylardan!

Gelelim yemek odasının olmazsa olmaz detaylarından birine. Olmazsa olmaz diyoruz çünkü sarkıt bir avize kadar yemek odası takımını etkileyecek bir detay daha olduğunu sanmıyoruz! Herhangi bir aydınlatmanın aksine gösterişli ve büyük bir avize ile bambaşka bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Fakat avizenizi mutlaka yemek masasının üzerine denk gelecek şekilde konumlandırmalısınız. Bu sayede kurduğunuz özenli sofra daha şık hale gelecek ve ortamdaki yeterli aydınlatmaya da sahip olacaksınız.

İpucu! En az avizeler kadar dikkat çekici bir fikrimiz daha var! Eğer aydınlatma tercihini farklı alternatiflerden yana kullanıyorsanız avize yerine yemek masanızın üzerinde sarkan bitkiler ya da sarkıt dekorlar tercih edebilirsiniz!

Bolca Bitki Kullanımı ile Doğallığı Yakalayabilirsiniz!

Hazır bitki demişken bir başka fikirden daha bahsedelim. Özellikle ahşap yemek masası veya ahşap detaylara sahip yemek odası takımı kullanmayı düşünüyorsanız bu fikir tam size göre! Mobilyalarınızı boş ve ruhsuz görünümünden kurtarmak ister misiniz? O halde yemek odasında bolca bitki ve canlı dekorlar kullanmanızı önerebiliriz. Bu sayede tamamen sıcak ve doğal bir ortam yakalayabilirsiniz. Dresuar, konsol gibi mobilyalarınız dekorları sergilemeniz için harika seçenekler!

Tablolarla Yeni Bir Ruh İnşa Edin!

Aynı zamanda duvar dekorasyonlarının bir parçası olarak sayabileceğimiz tablolar, dikkatleri üzerine toplayan bir oda yaratmak için birebir! Seçtiğiniz dekorasyon tarzı mobilyalar ile tam olarak yansıtılamasa bile eklediğiniz tablo ve çerçevelerle yine kafelere yaraşır bir görünüm elde etmek mümkün! Yemek odasının hikayesini ve ruhunu tamamen etkileyecek bu fikri mutlaka değerlendirmelisiniz.

Yemek Odasını Oturma Grubundan Ayırın!

Yemek odasını ayrı bir alan gibi dekore etmek istiyorsanız yemek odasını oturma grubundan ayırmanın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca yapmanız gereken oturma odasının duvarlarını hangi renkte boyayacağınıza karar vermek. Şayet açık renkler tercih ediyorsanız yemek masası için kullandığınız alanı koyu renk ile diğer taraflardan ayırabilirsiniz. Yani iş yine duvarlarda bitiyor diyebiliriz! Tabii yemek masası veya vitrin için mobilya stilini tamamen değiştirmek asla uygun bir seçenek olmayacaktır!

Size Özel Yemek Odası Modelleri!

Yemek odaları genellikle yemek masası, sandalyeler konsoldan oluşan takımlardır. Dilerseniz benzer tarzlarda duvar ünitesi ve koltuk takımı da bulabileceğiniz modeller için Hazza Concept online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz! Oldukça kaliteli malzemelerden üretilen yemek odaları birbirinden güzel tasarımlarla sizleri bekliyor! Bella yemek odası, Rio yemek odası ve Aden yemek odası şans vermeniz gereken, çok satan modellerimizden yalnızca birkaçı!

Keyifli alışverişler dileriz!