Blog

Yemek Odası Takımı Modellerinde Göze Çarpan Detaylar

urun-london-yemek-odai-03.jpg

Çoğu zaman oturma odası takımının bir parçası olarak kullanılan yemek odası takımı, dekorasyondaki önemli mobilyalar arasındadır. Eğer imkanınız varsa ayrı bir yemek odası dekorasyonu hazırlayabilir ve bambaşka bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Bu alanda en önemli davetleri düzenleyecek, aile fertlerinizle bir araya gelecek ve hayatınızın önemli bir bölümünü geçireceksiniz. Dolayısıyla oturma  odası dekorasyonu ve seçtiğiniz  yemek odası takımı oldukça önemlidir. Unutmayın! Ne kadar doğru bir tercih yaparsanız o kadar kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Zira kimse rahatsız ve boğucu bir ortamda uzun süre vakit geçirmek veya verimli bir şekilde yemek yiyemez! Rahatlık ve kaliteyi her şeyden önde tutarak yemek odası takımında bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Peki nedir bu önemli detaylar?

Öncelikle yemek odasını oturma grubu ile beraber dekore edecekseniz bile bu detayların önemli olduğunu söylemekte fayda var! Çarpıcı ve son derece estetik bir ortam yaratmak için söylediklerimize kulak vermelisiniz. Bu yazımıza devam ederek harika bir iş çıkarabileceğinize inanıyoruz! O halde fazla uzatmadan başlayalım…

  • Yemek Odası Takımının Uyumu!

Bir yemek odasına ilk bakıldığına göze çarpan detay nedir? Elbette ki ilk olarak resme bütünüyle bakılması oldukça olağan. Özellikle yemek odası, koltuk takımı, duvar ünitesi ile beraber aynı odada ise tümüyle uyumluluk göze çarpan ilk detaydır. Her ne kadar kendi içinde mükemmel bir yemek masası, vitrin tercih etseniz de salondaki uyumsuzluk yemek odası takımını da olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla yemek odası takımını dekorasyon stiline uygun tercih etmelisiniz! Örneğin ahşap detaylarla oluşturulmuş bir dekorasyonda yine ahşap tarzda bir yemek odası takımı tercih etmelisiniz. (Bkz. Ahşap Detaylı Yemek Odası Takımı Modelleri)

Bir başka etken ise ortam ile takımın ölçü konusunda da uyumlu olmasıdır. Eğer gereğinden fazla geniş yemek masası tercih ederseniz bir hayli yer kaplayan yemek odası takımınız her ne kadar özenle tercih edilse de oldukça kaba ve emanet durabilir! Aynı şekilde geniş bir oturma odasında uyumsuz ölçüler tercih ederek göz alıcı bir yemek odası oluşturamazsınız!

urun-verona-yemek-odai-01.jpg

  • Yemek Odalarının Olmazsa Olmazı Konsollar!

Evet yanlış duymadınız! Sade bir yemek masasından ziyade şık bir yemek odası takımı oluşturmak istiyorsanız mutlaka takımı konsol ile tamamlamalısınız. Üstelik alan konusunda sıkıntı yaşamayacağınız ölçülerde konsollar bulmak da mümkün! Eğer geniş bir alana sahipseniz konsolunuzu büyük tercih ederek aynı zamanda misafir takımları ve özel aksesuarlarınızı bu alanda saklayabilirsiniz. Böylece fazladan bir depolama alanı da doğmuş olur! Aynı zamanda yemek odasını göz alıcı yapan en önemli detayın dekorlar olduğunu unutmamalısınız! Konsollar ise özgün dekorasyon fikirlerinizi kullanabileceğiniz ideal bir alan! Biblo, şamdan gibi zengin aksesuarlarınızı konsollarınızda kullanarak dekorasyon stilini destekleyebilirsiniz!

 

  • Geniş Salonlar İçin Vitrin Detayı!

Her ne kadar konsol için bir alan yaratmanız gerektiğini söylesek de vitrin için aynı şeyi söyleyemeyebiliriz. Fakat geniş bir alana sahipseniz vitrinin muhteşem bir detay olacağı kesin! Özel bardak ve fincan takımlarını kullanarak camlı vitrinleri bir sergi alanına dönüştürebilirsiniz! Vitrinler, yemek odası takımının son derece zengin ve ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Dilerseniz kapalı dolap şeklinde tercih edebilir ya da göz alıcı aynalarla döşenmiş vitrinler tercih edebilirsiniz. Aynaların dekorasyonda yarattığı farkı göreceksiniz!

  • Atmosferi Tamamlayan Dekoratif Eşyalar

Son olarak bir yemek odası takımını göz alıcı hale getiren küçük fakat etkisi büyük olan detayından bahsedelim. Elbette ki dekoratif eşyalar. Her dekorasyonda olduğu gibi ortamı ruhunu iyi yansıtabilmek ve resmi süslemek adına mutlaka yardımcı eşyalardan yararlanılması gerektiğini söyleyebiliriz! Fakat bu esnada mutlaka kalabalık ve uyumsuz bir görüntüden kaçınmalısınız. Birkaç çarpıcı ve zenginlik katan eşya ile ambiyansı tamamen değiştirmeniz mümkün! Unutmayın, mutlaka mobilyaları yalın haliyle bırakmamalı ve ona ruhunu kazandırmalısınız!

urun-verona-yemek-odai-02.jpg

  • Yemek Masasının Tacı: Avize

Şimdi gelelim yemek odası takımının en göz alıcı eşyasına… Avizeleri her ne kadar  diğer oda dekorasyonlarında ön plana atmasanız da yemek odasında mutlaka ön planda olmalıdır. Özellikle masanın tam üzerine konumlandıracağınız dekorasyon stiline uygun cesur bir seçim muhteşem bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Bir de atmosfere uygun bir ışık rengi tercih etmeniz halinde yemek sonrası keyfini asla bitirmek istemeyeceksiniz! Adeta bir restoranda gibi hissetmenize neden olacak bu detay oldukça önemli!

Not: Oturma grubunuza uygun renk ve kumaş seçeneklerini tercih edebileceğiniz birbirinden farklı yemek odası takımları tek bir adreste! Her dekorasyona ve her alana uyum sağlayabilecek modellerden birini tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Hazza Concept online mağazamızı ziyaret etmek!

Keyifli alışverişler dileriz!